Spotkanie z ujeżdżeniem on-line, Puchar Podkowy I eliminacja

Spotkania z ujeżdżeniem on-line mają za zadanie umożliwienie zweryfikowanie umiejętności par koń-jeździec w ujeżdżeniu w sytuacji ograniczonej możliwości przemieszczania się oraz organizacji imprez masowych. Odbędą się zamiast zaplanowanych przez nas zawodów regionalnych (oczywiście ich nie zastapią, bo nie można traktować tychże spotkań na równi z prawdziwymi zawodami, ale mogą zastąpić pierwsza eliminację Pucharu Podkowy, która jest naszym KLUBOWYM CYKLEM - szczegóły w osobnym wydarzeniu).
Warunki uczestnictwa
Zawodnicy startują w zawodach na własną odpowiedzialność. Zawodnicy niepełnoletni startują za zgodą rodziców (potrzebne oświadczenie).
Aby wziąć udział wystarczy:
• nagrać swój przejazd jednego z podanych poniżej programów
• zamieścić materiał filmowy na WWW.youtube.com (ustawienia filmu: „niepubliczne”) oraz przesłanie w wiadomości email linka do www.
• przesłać oświadczenie o poniższej treści – wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz wykorzystanie przesłanych materiałów video w celach organizacji i reklamowania zawodów jeździeckich przez KJ Podkowa Leśna (głównie publikacji na fanpage’u klubu) - przejazdy bez dołączonego oświadczenia nie będą oceniane
• wpłacić wpisowe w wysokości 35 zł na konto: 41 1090 1056 0000 0001 3430 2694
Po zakończeniu zawodów każdy zawodnik otrzyma mailowo arkusz swojego przejazdu wraz z ocenami oraz komentarzem komisji sędziowskiej.
Ubiór i rząd
Zawodnik może startować w dowolnym schludnym stroju jeździeckim .
Klasyczny strój ujeżdżeniowy nie jest obowiązkowy ale zalecany 😉
Rząd konia zgodny z przepisami PZJ, nie dopuszcza się ochraniaczy, owijek, kaloszy.
Warunki techniczne
Czworobok konkursowy powinien mieć wymiary 20mx60m. (+/- 1 m) (w klasie L dopuszczany jest czworobok 20x40, ale nie przewidujemy osobnej klasyfikacji w podziale na mały i duży czworobok). UWAGA program debiuty jest programem rozgrywanym na małym czworoboku oraz
Czworobok nie musi być zamknięty. Jeżeli w danym ośrodku nie ma możliwości ustawienia szranek (płotków) wydzielających czworobok oraz liter – można użyć w tym celu położonych na ziemi drągów. Litery można zastąpić pachołkami lub kostkami słomy, jednak muszą być wyraźnie zamarkowane! Dopuszczamy przejazdy na hali.
Kamera powinna być umieszczona na wysokości litery C około 5 - 6 m od szranek oraz na wysokości 1,5 -2,5 m.
Jeżeli używany jest zoom – koń nie powinien zajmować więcej niż ¼ powierzchni kadru.
Kamera powinna być włączona na co najmniej 5 sekund przed wjazdem zawodnika w szranki i być wyłączona co najmniej 5 sekund po końcowym ukłonie.
Nagranie nie może zawierać przerw i sytuacji wskazujących na montaż filmu. nie nagrywamy po zmroku!
Nagranie powinno zawierać ścieżkę dźwiękową (to znaczy naturalne dżwięki, żeby można było wyłapać, czy nie ma podpowiedzi trenera, użycia głosu przez zawodnika).
Nagranie należy podpisać imieniem i nazwiskiem zawodnika, imieniem konia oraz nazwą programu; opcjonalnie – klubu, do którego należy zawodnik.
Wyniki
Po zakończeniu zawodów każdy zawodnik otrzyma arkusz swojego przejazdu wraz z ocenami oraz komentarzem komisji sędziowskiej. Wyniki będą opublikowane na fanpage,u KJ Podkowa Leśna. Zawodnicy otrzymaja droga mailową również pamiątkowe dyplomy. Przewidujemy także flots – droga ich odbioru do uzgodnienia 
Programy:
Puchar Podkowy:
debiuty
L2 2013
P3
N4
Dodatkowo w naszych zawodach regionalnych planowaliśmy L2 2016, P1 oraz C1 - zapraszamy do ich przejechania.
w klasie L i debiuty koń może pojechać trzy razy, albo np. dwa razy L i raz P, pod warunkiem, że widać na filmiku (data), że jednego dnia startował tylko dwa razy.
Sędziowie:
Magdalena Jarmuła, Magdalena Operacz.
Organizator:
Klub Jeździecki Podkowa Leśna. Dorota Stokowska dstok@wp.pl 505177401
Filmiki przesyłamy do 9.04. Wyniki podane 10.04 wieczorem lub 11.04 rano.

Comments are closed.

klub jeździecki Podkowa Leśna